strona główna | Okablowanie Strukturalne | normy | projekt | cennik | kontakt
| Okablowanie Strukturalne |

Okablowanie strukturalne, to innymi słowy sieć komputerowa LAN (Local Area Network) stworzona na potrzeby przysyłania danych, obrazu, dźwięku itp.

W sieciach komputerowych LAN największą popularność zyskały sieci Ethernet o topologii gwiazdy. Ethernet został opracowany w ośrodku Xerox i ogłoszony publicznie w roku 1976. Specyfika sieci Ethernet została opisana w standardzie IEEE 802. Sieci strukturalne odwołują się do standardów sieci Ethernet jednakże nimi nie są. Jako medium przy budowie okablowanie strukturalnego wykorzystuje się głównie kable miedziane (skrętka komputerowa) oraz światłowody.

 

Elementy okablowania strukturalnego:

  • okablowanie poziome - najczęściej są to połączenia w gwiazdę. Punkt dystrybucyjny połączony torami transmisyjnymi z gniazdami abonenckimi (przeważnie z PEL - punkt elektryczno logiczny). Do tego typu okablowania wykorzystuje się skrętkę komputerową i gniazda RJ-45 z uwagi na wszechobecne zastosowanie.
  • okablowanie pionowe - najczęściej połączenia punktów dystrybucyjnych na różnych poziomach budynku ze sobą. Okablowanie pionowe wykonuje się najczęściej z wykorzystaniem światłowodów.
  • punkt dystrybucyjny - to punkt centralny sieci o topologii gwiazdy. Tor transmisyjny w punkcie dystrybucyjnym zakończony jest panelem krosującym (patch panel),
  • punkty abonenckie - to punkty zakończenia toru transmisyjnego w miejscach klienckich. Punkty abonenckie zakończone są gniazdami RJ-45,

Obecnie w większości przypadków wykonuje się okablowanie minimum w klasie E (kategoria 6), która pozwala na realizację usług w paśmie częstotliwości do 250MHz.
System okablowania strukturalnego pozwala zaoszczędzić fundusze i skrócić czas na wdrożenie nowych rozwiązań technicznych w budynku. Dobrze zaprojektowane okablowanie pozwala zrealizować funkcje:
- sieci komputerowej
- sieci telekomunikacyjnej
- telewizji przemysłowej CCTV
- instalacji alarmowych
- instalacji inteligentnego sterowania rządzeniami
- instalacji inteligentnego budynku

Podczas wykonywania instalacji okablowania strukturalnego, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość użytych elementów okablowania. Zaleca się stosowanie elementów renomowanych producentów, którzy dodatkowo w większości przypadków udzielają gwarancji systemowej na okresy powyżej 10 lat. Warunki gwarancji zależne są od producenta. Po spełnieniu wymaganych warunków, użytkownik okablowania dostaje certyfikat oraz gwarancję na niezmienność parametrów sieci.

CERTYFIKOWANY INSTALATOR
Jesteśmy certyfikowanym instalatorem firmy Telegartner, nasze instalacje uzyskują 25-letnią gwarancję producenta (szczegóły)
- okablowanie strukturalne
- sieci teleinformatyczne
- inteligentne instalacje
- systemy sygnalizacji pożarowej


P.P.H.U. "Digma"
NIP 727-230-20-03
REGON 472350800
94-101 Łódź
wol. łódzkie

BOK pon-pt: 10-15
tel. 42 942-00-90
mail: biuro@digma.pl


Zapraszamy na nasze strony:
www.digma.pl
www.telegartner.sklep.pl
www.okablowaniestrukturalnesieci.pl
www.systemysygnalizacjipozarowej.pl
Strona, którą przeglądasz wykorzystuje COOKIES w celu prawidłowego działania oraz celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, wyłacz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przegladarki (prosimy o wyrozumiałość, jeżeli strona przestanie prawidłowo funkcjonować).
Administrator nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania informacji zawartych na niniejszej stronie. Zamieszczone informacje mogą być już nieaktualne i nie należy ich traktować jako udzielania rady i rekomendacji.
strona główna
2013 © TYFA - All Rights Reserved     powered by digma.pl - time: 0.01 sec.